Kurs kinesiotaping na czym polega dynamiczne plastrowanie również jak je wykorzystywać?

Kurs kinesiotaping kierowany jest do rehabilitantów i doktorów oraz uczniów tych specjalizacji. Dzięki niemu poznają teoretyczne treści oraz praktyczną wiedzę na temat techniki, jaką jest kurs kinesiology taping. Szkolenie w kompleksowy sposób mobilizuje do racjonalnego zastosowania nabytych umiejętności zawodowych. Kurs kinesiotaping jest toż wyjątkowo rozpowszechniona metoda używana przez fizjoterapeutów, która pozwala na zniwelowanie dyskomfortu i powrót chorego do pełnej sprawności w każdym wieku. Kurs kinesiology taping polegają na nauce oklejania, określonym elastycznym materiałem, dokładnie ustalonych miejsc na ciele człowieka. Została ona stworzona w Japonii przez Dr Kenzo Kase w latach 70 a od tego okresu zdobyła ogromną popularność.
Dla kogo jest dedykowany kinesiotaping kurs?

  • osoby, jakie pracują z pacjentami bólowymi
  • pragnące zwiększać swoje kwalifikację w praktyce, a nie tylko w teorii
  • funkcjonują w sferze ortopedii, traumatologii
  • funkcjonują z osobami po mastektomii

Kurs kinesiology taping i jak wykonuje się dynamiczne plastrowanie?
Plastry do kinesiotapingu to plastry nie nasączone żadnym płynem, posiadaj klej z jednej strony, aby prawidłowo przylegać do bolącego miejsca. Rehabilitacja rehabilitanta polega na wsparciu bolących miejsc oraz wzmocnienie przepływu limfy.

Budowa takiej taśmy przypomina pod wieloma względami ludzką skórę. Kinesiology taping kurs ukażepokaże nam jak dobrze przylepiać plaster, aby mógł funkcjonować prawidło. Efekty są praktycznie natychmiastowe. Kinesiotaping kurs idealnie sprawdzi się w kontuzjach u zawodowych sportowców. Ból naciągniętego mięśnia można zniwelować właśnie poprzez naklejenie takiej taśmy, a sportowiec, może kontynuować grę. Między innymi kurs kinesiology taping przyda się na pewno ludziom rehabilitującym sportowców. Daje on także na wzmocnienie siły mięśniowej, dzięki lepszemu przepływowi krwi. Nie można również w całości zdać się właśnie na tą formę terapii, bo najczęściej kinesiotaping jest metodą pomocniczą także to właśnie wtedy ma najodpowiedniejsze rezultaty.
Kto potrafi przykładać plastry do kinesiotapingu?
Kurs kinesiology taping nauczy nas odpowiedniego przyklejania taśm do plastrowania. Niektórzy uważają, że możemy je przykleić sami w mieszkaniu. Choć często skutek jest znikomy, a chore miejsce staje się tylko silnie zaczerwienione. Kinesiotaping kurs pozwoli nam poznać jaką technikę dopasować do leczenia, czy naciągniecie taśmy w tym przypadku będzie dobrym rozwiązaniem, czy raczej jej luźne przyklejenie. Kształt, wielkość oraz lokalizacja aplikacji też bywa różna. Niejednokrotnie zależy od miejsca, charakteru oraz fazy rozwoju chorób oraz zastosowanego sposobu klejenia. Taśmę można nosić max 7 dni. Po tym terminie klej już nie utrzymuje się tak doskonale, dlatego plaster powinno się ściągnąć. Okres pomiędzy terapiami winna wynosić min 24h. Przeciwwskazaniami przy kuracji jest taka, że wino oraz kąpiele słoneczne powinniśmy omijać. Taśmy do kinesiotapingu są wytrzymałe na wodę, zatem możemy, dzięki nim zwyczajnie żyć.

Cel oraz przeznaczenia kinesiotapingu:

  • przywrócenie normalnej funkcji mięśni
  • redukcja bólu
  • polepszenie ukrwienia
  • wspieranie procesu leczenia się tkanek

Kurs kinesiology taping – jak się przygotować pacjenta do zabiegu plastrowania?

Kurs kinesiotaping https://med-coach.pl/szkolenia-kursy/taping-medyczny-medical-taping-concept/150 pokaże nam nie tylko metody współpracy, ale też odpowiednie przygotowanie pacjenta, który winien mieć ze sobą fotografię na której jest eksponowany kontuzja. Miejsca z dużą ilością włosów powinno się zgolić przed umiejscowieniem plastrów od kinesiotapingu, bowiem jego prawidłowe umiejscowienie może być po prostu niemożliwe.
Kinesiology taping kurs pomoże zdobyć niezbędną wiedzę w pracy z plastrami, która wbrew opinią nie jest taka oczywista. Funkcjonuj wiele różnych sposobów oklejania oraz rodzajów nacięć. Dlatego skłaniamy do skorzystania – kinesiotaping kurs, która zapewni Wam zdobycie wystarczającej wiedzy. Kinesiology taping kurs toż nie tylko certyfikat, jednak także ogromna wiedza jaką zdobędziecie w trakcie szkolenia. Korzyścią jest też okres trwania – kurs kinesiotaping to zwykle 2 dni. Grupy są naprawdę małe, dzięki czemu każdy będzie mógł sprawdzić swoich sił.